ארבעה טיפים להתמודדות עם ההחלפה לשעון הקיץ

עודכן: 25 ביולי 2020


אי אז לפני שהיו לי ילדים, האביב הביא איתו את ההתרגשות של החלפת השעון. הרווחנו שעה פה. הפסדנו שעה שם. ובעיקר שמחנו שאור היום יימשך עד מאוחר בערב..

אבל אז הגיעו הילדים, ואיתם הרגישות ה-"נפלאה" לשינה, רציפותה וכל הנגזר מכך (והתחילו לעלות שאלות כמו: למה לשנות שעון?! למה זה טוב?! מה הקטע?!).

אז אמנם אני עדיין "קצת" רגישה לנושא חיסכון אור השמש (וההפך), אבל אני חייבת לציין שבכל שנה ושנה אני מוצאת עוד כמה טריקים לצלוח את הוספת/החסרת השעות הללו, ולעזור לקטנטנים להסתגל לשינויים הלא טבעיים בהרגלי השינה שלהם.

אז ממני אליכן 4 טיפים שעוזרים לי לעזור להם ולנו לצלוח את חילופי העונות בשלום:

1. להירגע

קל. לא לעשות כלום ולהירגע זה תמיד נחמד. :)

תנסי להתעלם מכל ההיסטריה שמתרחשת סביבך ופשוט נסי לא להתרגש מן השינוי הלא טיבעי הזה.

בצורה הזו אמנם לא תצטרכי לעשות כלום בלילה עצמו, אך יהיה עלייך לעשות מאמץ להסתגלות בלילות הבאים.

20:00 בערב של אתמול זה 21:00 של היום, אז תנסי לשחק קצת עם הזמנים ולהקדים את השינה בעשר דקות בלילה שלאחר השינוי (דהיינו ללכת לישון ב-20:50).

עבד? יופי. בלילה שלאחר מכן הקדימי בעוד 10 דק'.

עבד? יופי. בואי נעשה את זה שוב.

6 לילות שכאלו והילדים חוזרים לישון ב-20. בהדרגתיות ורוגע.


תינוק ישן לאור שמש

2. השתמשי בעזרים טקטיים

השמש שוקעת יותר מאוחר וזה מובן שיותר קשה להרדים את הילדים כשיש עוד אור בחוץ.

מה עושים? חושך ושקט.

קני וילונות אטומים, כבי אורות, הנמיכו את ה-"ווליום של הבית", הניחי ליד התינוק בובת תום-תום והקיפי אותו בנחשוש, כסי אותו בשמיכה מפנקת או שתעטפי בשק שינה רך ונעים, והשמיעי קצת רעש לבן ברקע או מוזיקה נעימה (אנחנו אישית מאד אוהבים להשמיע מוזיקה "שלנו" כגון kings of convenience שהם מלודיים ונעימים ועל הדרך גם לא דיג-דיג-דוג).

ככל שסביבת השינה תהיה נעימה יותר כך יהיה קל יותר לשנות את זמני השינה של הקטנטנים.


3. גמישות

בן הדוד של טיפ מספר 1.

אל תינעלי על שיטה אחת, ובמידה ולא הולך נסי פשוט לזרום עם הילד. לפעמים יהיו מקרים שתעשי שמיניות באוויר ותתחנני שישתכנעו שהם צריכים. לישון אבל מה לעשות.. כשלא הולך לא הולך והילדים ישנו רע על אפך וחמתך.

קחי אוויר. אני מבטיחה לך שבסוף הם ייתרגלו להרדם עם קצת שמש בחוץ, בדיוק כמה שאנחנו התרגלנו, ואז יגיע הסתיו ונכנס ללופ הזה שוב.

מאידך - תמיד יש סיכוי שהם יפתיעו אותך, יתנו לך נשיקת לילה טוב ברגע שתתני את פקודת "יאללה למיטות" המפורסמת ויעופו לישון ("אאאאאאנד קאט! יש לנו את זה? יצאנו מהסרט?).


4. התישי אותם

השיטה האהובה עליי ביותר היא פשוט להתיש אותם ע"מ שיהיו סחוטים מעייפות לקראת השינה (וכנראה גם את על הדרך).

קחו אותם החוצה, תריצו אותם כמה פעמים מסביב לפארק, תזרקו להם כדור, תזרקו עליהם כדור.. שיעשו מה שהם רוצים העיקר שיהיו בתנועה ויישרפו כמה שיותר אנרגיה.אם עד היום הייתם עד 17:00 בגן שעשועים תמשכי לפחות עד 18:00.

זה כיף, זה בריא וילדים עייפים נוטים ללכת לישון יותר בקלות למרות שינויי הזמן.


בברכת שעון קיץ נעים לכולם, ולילה טוב :)

שלומית, אמא של תום תום.

43 צפיות0 תגובות