"הקליקי אם את אמא טובה!" - היש מעצבן מכותרת כזאת?!

עודכן: 25 ביולי 2020


הפעם פוסט קצת שונה… פחות על תום תום, שינה של תינוקות, מתנות ללידה וטקסטיל מפנק, אלא יותר לשתף אתכן במשהו שמטריד אותי באופן קבוע.

בשבוע שעבר הופיע לי בפיד של הפייסבוק פוסט עם הכותרת: "הקליקי אם את אמא טובה!".

דבר ראשון - כמו אמא טובה.. קודם כל התעצבנתי. מה זו הכותרת הזו? מי חשב שכותרת כזו תביא ליותר הקלקות? הרי באמת אין דבר אין דבר יותר מרגיז מאיזה חידון/ שאלון שיקבע איזו אמא אני! ברור שהקלקתי. :(

רק כי רציתי לבחון לפי אילו פרמטרים החוצפנים האלו יקבעו אם אני אמא טובה..

אז אני רוצה למנוע את הכניסה שלכן לכתבה כזו ואעדכן שהפרמטרים שהם קבעו לאמא טובה היו לפי התזונה שאני

נותנת לילדיי (באמת?!!)


click

אנחנו אמהות. ובאמת אכפת לנו מהילדים שלנו. אנחנו קמות בשבילם בלילה, מניקות, מאכילות, קונות, רוחצות, מרדימות, מחבקות, מנשקות וכל כך אוהבות. תמיד שם בשבילם. אנחנו לומדות בלי הפסקה מכל פוסט/ כתבה/ פורומים/ קבוצות בפייסבוק/ קבוצות הורים/ גוגל…

אבל יש בעיה.. אנחנו מוצפות במידע - מלא מלא מידע, ואז נוצרים מצבים בהם אנחנו מקבלות מידע סותר בין כתבה לכתבה או נתקלות בכותרות מלחיצות ומלאות רגשות אשם כמו "הקליקי אם את אמא טובה" :) , או פשוט בעזרת כתבות מזמינות להחריד שפשוט יסבירו לך במספר צעדים איך לעשות את זה "נכון" ("הילד לא ישן? 5 צעדים שאסור לך לפספס").

אז תמ"ל עם שמן דקל או ללא שמן דקל? כן לחסן או לא לחסן? לישון עם ההורים בחדר או לישון בחדר נפרד? לישון עם בייביסנס או בלי? מלא שאלות, מלא דעות וכל החלטה לכאן או לכאן נראית לנו גורלית במיוחד. לכל אחת מהשאלות הללו תמצאו שתיים (או שלוש) תשובות. פורום אחד יתמוך בחיסונים, בעוד שכתבה באיזה אתר חדשות תסביר למה ממש לא כדאי לעשות את זה…

להגיד לכן לא לקרוא או לא להקליק, או אפילו לא לגלוש בכלל כנראה לא יעבוד, אז אני יכולה רק לנסות לשתף אתכן בכללי הברזל שאימצתי לעצמי לאורך השנים בתקווה שזה יועיל גם לכן :) :

  • בהריון - עדיף להימנע בכללי מכתבות ואם כבר נכנסתן וכמובן שניסו להפחיד/להעציב אתכן - זכרו! זה לא הסיפור שלכן. זה משהו שקרה למישהי, וזה עצוב או מפחיד… אבל זה לא הסיפור שלכן.

  • הקלקתן על כתבה עם כותרת מלחיצה? בלי פאניקה. הכל בסדר… יכול להיות שכתבה אחת מתחת בגוגל תביא לכן את הדעה ההפוכה לגמרי.

  • תקשיבי לאינסטינקטים האימהיים שלך. אנחנו באמת יודעות הכי טוב. ואנחנו אמהות מהממות!

  • תתייעצי עם אמא שלך… אמא זו אמא. היא כנראה לא מעודכנת בטרנדים הכי אחרונים, אבל היא גידלה לפחות ילדה אחת ואי אפשר לפקפק במניעים שלה.

  • תתייעצי עם אמא שלו.. (קשה. אני יודעת), אבל גם היא אמא וסבתא… :)

אני אסיים בטיפ שאני הכי מאמינה בו - הכי חשוב לישון טוב. כי כשאת ישנה טוב, את צלולה יותר, ריאלית, חדה ושקולה. את במצב שאת יכולה לסנן מידע מיותר ולהתרכז בעיקר. את פחות עצבנית ופחות נגררת אחרי טיפים/עצות לא רלוונטיות ואת בעיקר סומכת על עצמך.

כל שנותר לי לאחל לך זה לילה טוב ♡

45 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול