מה קונים לתינוק שטרם נולד – מדריך מאימא אחת לשנייה

עודכן: 16 במרץ 2021

אחד הדברים שאני שומעת הרבה מאימהות בשלבים האחרונים של ההיריון, זה באיזה שלב אפשר להתחיל לרכוש דברים לתינוק שעוד לא נולד. הבסיס של השאלה הזו הוא כמעט תאולוגי, אנשים רבים מאמינים כי קניית מתנות וציוד לתינוק שטרם נולד הוא סימן רע. אך על פי רבים מדובר למעשה במעשה מבורך המעיד על ביטחון ואמונה. בכל מקרה, לא אכנס כאן לשיקולים של כל אחת ואחת מתי להתחיל לרכוש את הציוד, אבל כן חשוב לי להמליץ מה לקנות לתינוק שטרם נולד מניסיוני האישי עם תום תום.


אביזרים לתינוק שחייבים לקנות לתינוק לפני שהוא נולד

המונח אביזרים לתינוק מכיל בתוכו המון מוצרים ודברים שחיוניים מאוד שיהיו בבית לקראת הרגע המאושר של הבאת התינוק מבית החולים. חשוב לזכור כי אחרי הלידה הזמן המעשי שיוותר לנו לבצע קניות יהיה מועט וכי צפויה לנו תקופה מורכבת ומאתגרת גם ככה בחודשים הראשונים, לכן נחלק הקטגוריה של אביזרים לתינוק לכמה תת קטגוריות עיקריות שחשוב לקנות לתינוק שטרם נולד.


מוצרי טקסטיל לתינוקות שקונים מבעוד מועד

· מוצרי טקסטיל לתינוקות ואביזרי שינה בחודשים הראשונים להולדת התינוק, הוא מבלה את רוב זמנו בשינה. לכן חשוב מאוד להקפיד ולוודא כי אנו מרהטים את המיטה במוצרי טקסטיל לתינוקות שהם איכותיים ומיועדים לתינוקות. בראש רשימת הדברים שקונים לתינוק לפני שהוא נולד יש להציב סדינים למיטת תינוק, מגן ראש, שמיכת טטרה, נחשוש לתינוק ושמיכה לתינוק שתהיה חמה ומפנקת. מובן שאת כל כלי המיטה האלו יש לשים על מיטת תינוק איכותית ובטיחותית שרכשנו מבעוד מועד.

· ניקיון, היגיינה ומוצרי פארם התינוק שמגיע הביתה נמצא עדיין בשלבים הראשונים של פיתוח המערכת החיסונית, הוא למעשה נמצא במצב שבו הוא נוטה באופן טבעי לגירויים ופריחות בעורו הרגיש. כדי לסייע לתינוק להתמודד עם הגירויים הצפויים כדאי מאוד להצטייד בבית בחיתולים, אלכוהול לחיטוי, ויטמינים, תמיסת מי מלח, מוצצים, מגבונים לחים, משחה לתפרחת חיתולים ומוצרים היפו אלרגניים. בחלק הזה חשוב לנו לרפרר גם לסעיף הקודם ולציין כי ישנם סדינים לתינוקות העשויים מחומרי גלם היפו-אלרגניים אשר מיועדים במיוחד לתינוקות בשלבים המוקדמים.

· רהיטים כחלק מההצטיידות שלנו לקראת הגעתו של הרך הנולד הביתה, חשוב להצטייד באביזרים לתינוק שיענו על הצרכים החדשים שהבית צריך לענות עליהם. מעבר למיטה ומוצרי הטקסטיל לתינוקות שציינו קודם, חשוב שבחדר השינה של הילד נציב גם שיטת החתלה, פח ואני ממליצה באופן אישי גם כיסא נדנדה נוח. החדר הזה אמור להיות מקום בטוח ושלו, אך גם כזה שאת עתידה לבלות בו שעות בחשכה ולכן הבטיחות חשובה מאוד בתכנון החדר הזה. מניסיון עם תום תום שלי, אני יכולה להגיד שהשקעתי בערך שלושה חודשים רק בתכנון החדר כדי למצב שאני מכירה כל פינה ופינה באופן עיוור ושכל דבר שמוצב בו משמש מטרה ספציפית, אך גם עונה על הדרישות האסתטיות שלי.


מה עוד קונים לתינוק שטרם נולד

הדברים הנוספים שאני ממליצה לקנות לתינוק שטרם נולד עשויים להיחשב עבור חלקכן כמיותרים, או ככאלו שאפשר לוותר עליהם בשלב הראשון. אבל אני יכולה להעיד שלולא הדברים האלו, וסיוע ענק מהמשפחה ואישי, התקופה שאחרי הלידה הייתה נראית אחרת לגמרי עבורי.

  • שק שינה לתינוק – יש הרואים במוצר הזה מיותר או לכל הפחות דבר שנרכש בשלב מאוחר יותר, אבל שק שינה לתינוק הוא תחליף מדהים לשמיכה לתינוק, במיוחד בזמן שמכבסים אותה וצריך תחליף איכותי וזמין.

  • מד חום דיגיטלי – כל האימהות הטריות לחוצות ובצדק. כדי להפיג חלק גדול מהלחץ שווה מאוד שיהיה בבית מד חום דיגיטלי טוב שמסוגל למדוד את הטמפרטורה בצורה חיצונית.

  • סלקל – את לא רוצה להגיע לנקודה שאת מחכה לשחרור מבית החולים עם התינוק החדש ולא מקבלת אותו כי אין לך סלקל או עריסה לתינוק כדי לקחת את התינוק הביתה. הצטיידי מראש בסלקל טוב, כזה שמספק הגנה לתינוק אך גם נוח לך לסחוב אותו.

  • רמקול שהוא גם מנורה – מוסיקה היא חלק בלתי נפרד מחיינו והיא הופכת להיות כזו עוד יותר לאחר שנולד התינוק. אני ממליצה מאוד לרכוש רמקול קטן שגם עושה אור לילה ואליו ניתן לחבר פלאפון, אייפוד או כל נגן אחר.

  • וילונות – אל תזלזלו בחשיבות של יצירת חושך מוחלט בחדר התינוק בצוהריים באוגוסט, וילונות טובים יעזרו לכם ברמה שאתן לא יכולות לשער כרגע.

כמובן שיש עוד דברים שחשוב לקנות לתינוק לפני שהוא נולד, אבל חשוב לי להקדיש את החלק האחרון של המאמר דווקא כדי לבקש ממך להשקיע בעצמך. תקופת ההיריון והחודשים שלאחריו הן תקופות מבלבלות שדורשות מאיתנו להשתנות ולהשקיע את מרצנו בתינוק הקטן שהבאנו לעולם, זה כמובן מדהים וממלא, אבל אל תשכחי שמגיע גם לך שיחשבו עלייך ואם לא תשקיעי בעצמך אז אל תצפי שאחרים יעשו זאת.

בראש ובראשונה השקיעי בחזיית הנקה טובה, רפידות הנקה ודברים הקשורים באופן ישיר אלייך ואל התינוק. אבל אני רוצה להמליץ לך גם להשקיע בעצמך לפני הלידה ברמה של ללכת לספא ולפנק את עצמך ביום כייף רגוע ושקט בזמן שנותר לך עד הלידה.


לכל שאלה על מוצרי טקסטיל לתינוקות או אביזרים לתינוקות שבאמת שווה לך לקנות, את מוזמנת ליצור איתנו קשר בזמנך ונשמח לעמוד לשרותך עם מוצרים מפנקים ונעימים שכל תינוק רוצה וכל אימא תשמח להעניק.

78 צפיות0 תגובות