מה חשוב שיהיה במשטח פעילות

תום תום שלי הוא ילד סקרן שאוהב להתנסות וללמוד. הרבה מכך היא בזכות העובדה שמהרגע שהוא נולד היה חשוב לי מאוד לספק לו את כל הכלים האיכותיים ביותר כדי שיוכל להתפתח ולספק את סקרנותו. אני זוכרת שכבר בשלבים המוקדמים של ההיריון התייעצתי עם חברות והבנתי כי אין ברירה ועליי להצטייד במשטח פעילות בהקדם האפשרי. המבחר האין-סופי שקיים בתחום הזה יכול להוציא כל אימא טרייה משלוותה :) בסופו של דבר מדובר על אביזר שהוא הרבה יותר מסתם משטח, זהו המשטח שעליו תום תום שלי בילה שעות רבות מההשנה הראשונה לחייו ומשטח הפעילות אמור לסייע לו לפתח את תכונות הבסיס של גבולות העצמי והמרחב. אז כדי שאת לא תצטרכי לשבור את הראש, החלטתי לשתף אתכן עם כמה תובנות שאספתי לאורך השנים.


משטח פעילות או אוניברסיטה?

ההבדל בין משטח פעילות לאוניברסיטה הוא בעיקר הגודל. אוניברסיטה, על פי רוב, קטנה יותר מאשר משטח פעילות ונהוג גם שהיא מכילה קשתות עם גירויים עבור הילד השוכב על גבו. לכן, אוניברסיטה מיועדת בעיקר לחודשים הראשוניים ביותר של התינוק. מהסיבה הזו אנו נעסוק במשטח הפעילות, שכן הוא ישמש אותנו לתקופה ארוכה יותר. לפני שאשתף אתכן בדברים שחשוב שיהיו במשטח פעילות, אני רוצה לחדד את הסיבות שבגינן מומלץ מאוד לרכוש משטח פעילות.


1- עידוד חישה – משטחי פעילות מעודדים את הילדים לחוש ולגעת על ידי כך שהם עשויים על פי רוב מחומרי גלם משתנים ובעלי מרקמים שונים.

2- פעילות העשרה – משטחי הפעילות המודרניים הם מודולריים כך שאפשר להוסיף ולגרוע משחקים ואביזרים בקלות.

3- גירויים – משטחי פעילות מגיעים עם צעצועים ותוספות אשר משנים צבעים, אורות ועושים קולות. הדבר נועד לעודד את הילד לפעול ולהגיב.

4- הגנה על הילד – משטחי פעילות נועדו בראש ובראשונה לספק את צרכי ההתפתחות של הילד, תוך כדי שמירה על בטיחותו.


משטח פעילות של תוםתום

מה חשוב שיהיה במשטח פעילות?

הדבר החשוב ביותר בבואנו לבחור משטח פעילות עבור הרך הנולד הוא כמובן החומר ממנו עשוי משטח הפעילות. בעיקרון אין חוק קבוע בסלע שאומר כי משטח פעילות חייב להיות בעל עובי מסוים, להפך, מי שתקרא ברחבי הרשת או תתייעץ עם מומחים תגלה כי קיימות מיליון ואחת דעות וכי כל דעה מגובה במחקר כזה או אחר. לכן אני ממליצה למצוא משטח פעילות שיהיה בעל רמת קשיחות גבוהה יחסית, אך באותה נשימה שיהיה רך מספיק כדי לאפשר לתינוק לנוע ולזוז בקלות. חשוב כי לתינוק יהיה מצד אחד נעים ונוח, אך מן הצד השני חשוב כי המשטח יתנגד לילד כדי לסייע לו להפעיל את גופו בקלות.


גודל המשטח הוא עוד אלמנט שיש לתת עליו את הדעת. יש לנו את הצורך לחפש אחר משטח הפעילות הגדול ביותר, אך חשוב לזכור כי גודל המשטח צריך קודם כול להתאים למיקום העתידי של המשטח. חפשו משטח פעילות שיעניק לילד את המרחב לנוע ולחקור, אך באותה נשימה שיגן עליו ויספק לו חום ובטחון. זיכרו כי משטח הפעילות מיועד להיות בהרבה מהמקרים כתחליף ללול סגור ולכן חשוב בכל זאת לספק הגנה לילד מפני יציאה ממשטח הפעילות.


שני אלמנטים נוספים שאי אפשר להתעלם מהם בבחירת משטח הפעילות המושלם הם כמובן מידת קלות הניקיון של המשטח, אחרי הכול מדובר על תינוקות וכולנו יודעות ששליטה בסוגרים היא לא הצד החזק שלהם, ומובן שחשוב מאוד כי נתאים את המשטח לצרכים שלנו. למשל אם המשטח מיועד להיות משטח מתקפל שעובר איתנו ממקום למקום, חשוב כי הוא יהיה נוח לקיפול ולתנועה.


מקווה מאוד שהמידע כאן יסייע לכן לקבל החלטה מושכלת יותר בחיפוש אחר משטח הפעילות המושלם. לכל שאלה שיש לכן, אתן מוזמנות לפנות אלינו ונשמח לעזור לכן ולהמליץ על המוצרים המתאימים ביותר בעבורכן ובעבור ילדיכן.

49 צפיות0 תגובות