הגיע הזמן לצאת יחד מהבית 🌸

עודכן: 25 ביולי 2020


גם אנשים של חורף (כמוני) יעידו, שכשמתחיל האביב יש איזה משהו מרגיע ומשמח מאוד באוויר. פתאום מרגישים הרבה יותר קלילים, ולצאת לטיול בעגלה או עם מנשא לא נשמע כמו משימה בלתי אפשרית. מתארגנים הרבה יותר מהר, כי אין צורך לקחת איתנו חצי מהארון לטיול בפארק, ופשוט יוצאים מהבית 😊.

מחקרים מראים שחשוב מאוד לצאת לאוויר הפתוח עם התינוק - גם לתינוק וגם לאמא. ברשותך, אני אדבר יותר על הצד של האמא.

חופשת לידה זה דבר מהמם! נותנים לכם את הזמן להתרגל אחד לשניה, להכיר, ללמוד מה אתם אוהבים יותר או פחות. מה נעים לכם, מה פחות… זה מעין דייט שחייב להצליח. אין לו אפשרות אחרת. זה לא תמיד קל, ולא תמיד יש קליק ראשוני, ופתאום נראה לך שאת מוותרת על עצמך ועל דברים שחשובים לך בשביל הייצור הקטן והחמוד הזה. את פתאום מבינה שיש מישהו קטן עם תלות מלאה בך ושדברים לא הולכים בדיוק כפי שדמיינת. בדיוק בגלל זה את חייבת לצאת החוצה!

האביב הוא עונה מצויינת עבורך (במיוחד אם ילדת בין החודשים דצמבר- פברואר). את תראי שתוך שנייה תרגישי יותר טוב. תרצי להתלבש ולצאת מהבית גם עם הק"ג העודפים מהלידה. תרצי שכל העולם יראה את הדבר הקטן שאת נושאת בעגלה, ובעיקר תרצי לענוד משקפי שמש, נעלי התעמלות (או לא), מכנס שהוא לא הטרנינג של הבית וחולצה בלי כתמים של פליטה 🤷‍♂️.

יש סיכוי שגם היציאה הזו מהבית לא תהיה בדיוק כפי שדמיינת אבל אני מבטיחה לך שזה יילך וישתפר. שניכם פשוט צריכים להתרגל לזה ולהבין שככה יהיה לכם הרבה יותר כיף!


אחד היתרונות הבולטים עבורך בלצאת מהבית ולפגוש אנשים, הוא האפשרות לדבר עם אנשים שלגמרי מבינים מה את אומרת, עונים לך, מחייכים מרצון (😏), מגיבים ואפילו משתפים. זו יכולה להיות מוכרת בחנות בקניון, חברה טובה שנפגשת איתך לקפה בחוץ, או אפילו בן זוגך שהחליט שאת הפסקת הצהריים בעבודה הוא מבלה איתך באחת המסעדות שאת אוהבת.

לצד זה, יש מגוון פעילויות לנשים בחופשת לידה בכל מיני מרכזים שונים בארץ. זה מתחיל מעיסוי תינוקות, ליווי התפתחותי, יוגה, ייעוץ בנושאים שונים וכדומה. כל קופות החולים מאפשרות מסגרת כזו, לצד מקומות פרטיים כמו אמא אדמה, דיאדה, בית חנה ועוד. בחורף יש לך את כל התירוצים למה לא ללכת לכל הדברים האלו, ואני לגמרי איתך. את חוששת מצפיפות, או מגע עם תינוקות אחרים, מחלות /ווירוסים שעפים באוויר והמחשבה להיות בחדר סגור עם עוד אמהות ותינוקות קצת מטרידה. בנוסף כם ההתארגנות מכבידה עלייך ומוציאה את החשק. באביב- זה קצת פחות מטריד.


חופשת לידה, יוגה תינוקות, פעילות עם תינוקות

אולי התחושה של האוויר הנקי וריח הפריחה בחוץ עוזרת לרצון שלנו להרגיש חדשה, קלילה, אולי יותר זורמת ואנרגטית (למרות ששעות השינה ברוב המקרים זה לא משהו שמתגאים בו). וזה חשוב. אז תצאי מהבית.

תיהי מוכנה עם הכל- חיתולים, בגד להחלפה, סינר הנקה, טטרה, שמיכה, וכמה משחקים קטנים שיוכלו להעסיק את הקטנטן בזמן שאת מתענגת על שייק בננה תמר מטורף! בשבילך אל תשכחי משקפי שמש, עליונית דקה, פלאפון ומלא מצב רוח.

יאללה תהני, ואם בא לך תספרי איך היה ❤

שלומית, אמא של תום תום

63 צפיות0 תגובות