כמה שעות שינה צריך תינוק?

אחרי שתום תום נולד אחד הנושאים שהדירו שינה מעיניי (תרתי משמע) הוא השינה של תום תום. להרדים אותו הייתה משימה מורכבת כמו הסכסוך הישראלי פלסטיני, ואני לעולם לא אשכח את הלילות הלבנים שכללו הרבה מאוד בכי (של תום תום ובעיקר שלי). הייתי כל כך עייפה בשעות היום, שגם אם אראלה הייתה מתקשרת אליי בכבודה ובעצמה להודיע לי שזכיתי בפיס הייתי נרדמת לה בטלפון. רק לאחר כמה חודשים טובים תום תום שלי התחיל לישון סוף סוף לילה שלם, ואני סוף סוף הצלחתי להיפטר מהשקיות השחורות מתחת לעיניים. אמהות רבות תוהות לעצמן כמה שעות שינה דרושות לתינוק ואיך בכלל אפשר להתמודד בהצלחה עם בעיות שינה? אז בשבילכן, אמהות עייפות וטרודות, הנה כמה טיפים.


כמות שעות השינה המומלצות לתינוקות


לגבי השאלה לכמה שעות שינה התינוק, התשובה היא תלוית גיל.

● תינוקות בני חודש זקוקים ל-7-8 שעות שינה במהלך היום, ול-8.5-9 שעות שינה בלילה.

● תינוקות בני שלושה חודשים זקוקים ל-5 שעות שינה במהלך היום ול-10 שעות שינה בלילה.

● תינוקות בני חצי שנה זקוקים ל-3-4 שעות שינה במהלך היום ול-10.5-11 שעות שינה בלילה.

● תינוקות בני שנה זקוקים ל-2-3 שעות שינה במהלך היום ול-11 שעות שינה בלילה.

● תינוקות בני שנה וחצי זקוקים ל-2 שעות שינה במהלך היום ול-11.5 שעות שינה בלילה.

● תינוקות בני שנתיים זקוקים ל-1.5 שעות שינה במהלך היום ול-11.5 שעות שינה בלילה.

יצירת סביבת שינה נעימה


ממש כמו שאנחנו מעדיפות לישון במיטה רכה ונעימה עם מצעים ריחניים ונקיים, גם הבייבי שלנו זקוק לסביבת שינה נוחה. חשוב לבחור עבורו מזרון קשיח יחסית ולא רך מדי שיתן תמיכה טובה לגוף שלו. כאשר אתן יוצאות איתו לטיול בעגלה, כדאי לרכוש ריפודית לעגלה שתיתן לו תמיכה נעימה בגב. השקיעו בסדינים לתינוקות שעשויים ממאה אחוז כותנה ולא יגרמו לגירויים בעורו הרגיש. חשוב לבחור גם שמיכה לתינוק שתתאים לגודל שלו ולא תכביד עליו. אם הבייבי שלכן נוהג לזוז הרבה במהלך השינה ולהפיל את השמיכה, מומלץ לרכוש שק שינה לתינוק. שק השינה לא יזוז וישמור על חום גופו כל הלילה. כמו שאתן בטח יודעות, הראש של הבייבי הוא מאוד עדין, לכן חשוב להגן עליו באמצעות כרית נחשוש או מגן ראש למיטת תינוק.טיפ מנצח להירדמות קלה יותר


אם הייתי פוגשת את מי שהמציא את חיתול הטטרה הייתי משתחווה בפניו. חיתול טטרה לא רק מסייע להגנת הבגדים מפליטות, כמשטח החתלה וכמגן מפני השמש, אלא יכול לעזור לתינוק שלכן להירדם. תינוקות רבים נרגעים כאשר הם אוחזים בטטרה הנעימה, וכך הם מצליחים להירדם מהר יותר. נסו בעצמכן!


פנייה ליועצת שינה


אם אתן מתקשות להרדים את התינוק שלכן, מומלץ לפנות ליועצת שינה. היועצת תיתן לכם כלים אפקטיביים ושיטות שונות להרדים את התינוק. כמו למשל שיטת ״הרם הורד״ שבמסגרתה מרימים את התינוק כאשר הוא בוכה ולאחר שהוא נרגע מחזירים אותו שוב למיטה עד שהוא נרדם באופן עצמאי. שיטה אחרת היא שיטת ״חמש דקות״ שבה משכיבים את התינוק לישון, יוצאים מהחדר ואם הוא בוכה ממתינים חמש דקות עד שחוזרים לחדר ומרגיעים אותו. שיטה נוספת היא ״שיטת הכיסא״ - תחילה יושבים קרוב למיטת התינוק ובמשך הזמן מתרחקים עם הכיסא עד שיוצאים מהחדר, וכך מלמדים אותו להירדם לבד. נסו את השיטות השונות עד שתמצאו את השיטה המתאימה ביותר, שתעזור לכן להקנות לתינוק הרגלי שינה טובים יותר.

30 צפיות0 תגובות