ימים של קיץ...

תראי, פשוט זה לא הולך להיות. בחוץ חם- בטוח! הדילמות הולכות וגדלות, וההתלבטות של האם לצאת או לא לצאת? מה להלביש את הקטנטנים? מה לקחת איתנו בתיק? עגלה/ מנשא? ובקיצור - איך לעשות את זה?! היא מטורפת. נתחיל בזה שבכללי - אני ממליצה לצאת, פשוט באופן ממש מתוכנן (רגע רגע, מיד אסביר מה מתכננים). אסייג ואומר, שאם את קוראת את הפוסט הזה עכשין, ואת ממש לקראת לידה (שבועות מתקדמים), אני מראש אומרת - תשארי בבית. החום + הכובד שאת סוחבת איתך פשוט בלתי אפשריים. תדחי כל פעילות בחוץ לשעות הערב, שבחוץ נהיה קצת יותר נעים.


אז לתכנן לתכנן לתכנן! תכנון היא מילת המפתח בכל יציאה מהבית עם תינוק. ולמה? כי מראש היציאה מלווה במעט לחץ שלך עם התהייה "איך יהיה בחוץ", "איך תסדרי". בגלל שאני לא יכולה לענות לך על השאלה הזו מראש, כן חשוב לי שתקפידי על תכנון ממש טוב של היציאה שלך החוצה משלב ההחלטה על אילו שעות הכי נוחות לך ולילד ועד לדברים שפשוט אסור לך לשכוח.


תום תום בים עם קרם הגנה
קיץ בתום תום

תזמון זה עניין של טיימינג

אפשר לומר שאת בין היחידים בעולם שיודע מה הזמן הכי נכון עבור התינוק שלך להיות בעגלה/ באוטו. אז מפה הכל מתחיל. אם את יוצאת מהבית לטיול וסידורים עם עגלה תתכנני את זה כך שבדיוק בשלב שבו הוא צריך לישון, או שהוא אחרי אוכל, אחרי החלפת חיתול ופשוט נינוח (זמן משחק) - זה בדיוק הזמן לצאת מהבית. כל יציאה בזמן אחר פשוט תעבוד לך הרבה פחות טוב. גם את המסלול שלך תתכנני כך, שכשאת חוזרת הביתה את לא רוצה שהדרך חזרה תהיה סיוט מתמשך, ולכן גם כאן חשוב שהילד יהיה במצב הנינוח, כלומר: אחרי אוכל, חיתול נקי, לפני שינה/ זמן משחק.


את הכי כייפית שאת מרגישה טוב עם עצמך

יש לנו נטייה להשקיע את כל הזמן שלנו בתינוק הקטן והחמוד שזה עתה הבאנו לעולם. אנחנו נבחר את הבגדים הכי מגניבים שלו ליציאה מהבית והוא כנראה יהיה מתוקתק. את לעומת זאת, רק כי לא נשאר לך זמן, וכבר רצית לצאת מהבית - תיראי יותר כמו אמא ממש עייפה, שיצאה עם בגד פשוט מהבית, ואח"כ גילתה שיש עליו כמה פליטות באזור הכתף 🤦‍♀️. השיער יהיה אסוף מרושל (לא תסרוקת של חתונה - אלא באמת מרושל), ועל איפור אין בכלל מה לדבר....

עכשיו, אני באמת מבינה אותך! מזדהה לחלוטין. אבל, אני לא מדברת על זה שכל יציאה מהבית את צריכה לדאוג לאיפור, שיער, ציפורניים וסטייליסטית צמודה - אבל כן להיות את. ללבוש בגדים שאת אוהבת איך שאת נראית איתם, לסדר את השיער ולהרגיש טוב עם עצמך. ברגע שלך יהיה כיף בחוץ- לילד שלך יהיה ממש כיף איתך בחוץ.


אז אחרי שהבנו מתי יוצאים מהבית ותכננו את זה כך שגם לך יהיה זמן להתארגן לפני היציאה, יש כמה דברים שחשוב מאוד להקפיד עליהם כשיוצאים בקיץ:

1. כובע - לך ולילד.

2. מים - לך, וכל שתייה שהילד שותה בין אם זה חלב או שהוא כבר שותה מים.

3. קרם הגנה- לשניכם כמובן

4. מגבונים - כל מילה נוספת מיותרת


אקססוריז זו לא מילה גסה

היום יש המון מוצרים שמקלים על השהייה בחוץ והופכים אותה עבור הילד (וכך גם עבורך) והרבה יותר נוחה. זה מתחיל מצלון לעגלה שמונע סינוור/ רוח חמה/ שמש, ועד לחיתולי טטרה ענקיים שפשוט טובים להכל (כשמיכה לשבת עליה בפארק, עיטוף התינוק, ניקוי פליטות, סינר הנקה וכדומה). מנשא- יכול להיות פיתרון מצוין לרגע שבו הקטנצ'יק קצת מאבד את הסבלנות של לשכב על הגב ולבהות בשמיים ובא לו קצת שינוי אווירה. שוב- כל דבר שעשוי להקל לך על החיים בחוץ איכשהו - תעשי אותו.


כעת, כשהכל מוכן נשאר רק לוודא לאן יוצאים 😊

אנחנו כל הזמן דואגות אם לתינוק יהיה חם מדי בחוץ ואם זה בסדר בשבילו - אז שוב! את יודעת הכי טוב מה הוא אוהב וממה הוא נהנה. כנראה שאם יהיה לו ממש ממש חם הוא יהיה קצת חסר סבלנות (וגם את) ואז שניכם פחות תיהנו משהייה ממושכת בחוץ. חשוב לשלב פנים וחוץ יחד בכל יציאה מהבית בין אם זה טיול בפארק לצד בית קפה, או טיול בקניון לצד סיבוב בגינה. הקניונים הם פיתרון מושלם לחופשת לידה של קיץ אבל גם פה צריך לדאוג שהמינון לא יהיה גדול מדי. המזגנים בקניון, האורות והרעש לאו דווקא טובים לתינוק, במיוחד כשהוא שוכב על הגב ובעיקר רואה סינוורים של תאורה חזקה. ולכן חשוב גם פה לשנות לו את התנוחה, להרים אותו מדי פעם למנשא/ סתם שישב עלייך כשאת שותה קפה קר טעים😉 וכדומה.


מזכירה, שהכותבת היא לא מומחית למשהו.. אני פשוט אמא לשני ילדים חמודים ופיל 🐘


תהני מחופשת הלידה, תטיילי, תצאי, תקבעי עם חברות - אבל פשוט תתכנני. זה יהיה לך הרבה יותר כיף.

טיול מושלם, וקיץ נעים עד כמה שאפשר לכולן.


שלומית, אמא של תום תום

545 צפיות0 תגובות