החשיבות של שמיכה לתינוק בשמירה על עורו

עורם של תינוקות הוא רך ונעים למגע, אך באותה הנשימה הוא גם עדין וזקוק להגנה. תינוקות בשלבי חייהם הראשונים עדיין לא פיתחו את המערכת החיסונית דיו ולכן עורם נוטה להיות רגיש יותר מאשר עורנו שלנו. כמובן שיש בשוק המון פתרונות לגירויים בעורו של התינוק ולאדמומיות שכנראה תופיע על עורו, אך אני רוצה לספר לכן על האפשרויות שיש לנו למנוע התפתחות של גירויים ואדמומיות. כדי לסייע לתינוק ישנן שיטות רבות, שנסקור חלק מהן עוד רגע, אך מעל לכך חשוב לספק לתינוק סביבה נעימה ונטולת אלרגניים או אפשרויות לגירוי. את זה אפשר לייצר על ידי בחירה של מצעים ושמיכה לתינוק שיהיו מוכוונים למטרה זו.


איך שמיכה לתינוק מסייעת למניעה של גירויים בעור

כשתום תום שלי נולד הייתי מעט אובססיבית בנוגע להגנה על עורו מגירויים. חששתי נורא משימוש במשחות וקרמים לאחר שהחל להתגלות כמרביתם משתמשים בחומרים משמרים שלא בדיוק עוזרים לתינוקות. ידעתי מראש כי עורם של תינוקות רגיש ועדין וידעתי גם שהעור הוא אחד החלקים החשובים להגנה על התינוק וחשוב לשמור עליו. כשהתחלתי לחקור כיצד אוכל לעזור לעור של תום תום להישמר גילית את החשיבות שבטקסטיל לתינוקות והתחלתי לחקור את הנושא לעומקו. כך גיליתי על אודות חומרי הגלם המומלצים ביותר לייצר מהם שמיכה לתינוק ומשם גם הבנתי את השליחות שיש בהנגשה של הנושא.


אנחנו משתמשים בשמיכה לתינוק כדי לכסות את התינוק במשך מרבית שעות היום בשנה הראשונה לחייו. חומר הגלם ממנו עשויה השמיכה לתינוק חשוב מאוד שכן הוא זה שעתיד לגעת בעורו של התינוק בצורה מתמדת. התכונות החשובות בטקסטיל לתינוקות הן אלו:

· בד נושם כדי שעור התינוק יוכל להישאר אוורירי ורענן

· היפו-אלרגניות כדי לדחות את החיידקים והתפרחות עוד לפני שהן נוצרות

· משקל החומרים צריך להיות קל עד כמה שאפשר, אך עדיין לספק את החום הנדרש בחורף. (בהרבה מקרים מומלץ למשל להצטייד בשמיכת חורף ושמיכת קיץ נפרדות)

אבל גם אם נשתמש תמיד במוצרי הטקסטיל לתינוקות הטובים והאיכותיים ביותר, נראה שעדיין נצטרך להתמודד עם בעיות כמו תפרחת חיתולים או יובש בעור ולכן החלק הבא שלנו יעסוק בטיפול בבעיות אלו.טקסטיל לתינוקות שלא מגרה את העור

דרכים לטפל בגירויים בעור התינוק

אף על פי שבשמיכה לתינוק ובשאר המצעים ומוצרי הטקסטיל לתינוקות אנחנו בוחנים טוב טוב את הרכיבים וחומרי הגלם, בבחירת החיתולים האפשרויות שלנו עדיין מוגבלות באופן יחסי. אז נכון שבשנים האחרונות טרנד החיתולים הרב פעמיים זוכה לעדנה מחודשת בזכות התנועה האקולוגית לשמירה על איכות הסביבה, אבל מדובר על נושא שעדיין נחשב לשנוי במחלוקת. אז איך מטפלים בתפרחת חיתולים שהיא אחת מבעיות העור הנפוצות ביותר אצל תינוקות הלובשים חיתולים? פשוט מאוד. דואגים להחליף את החיתול בתדירות תכופה כדי למנוע את היווצרות הלחץ והישארות אותו החיתול צמוד על עור התינוק לאורך זמן ארוך.


אבל יש פעמים שתפרחת חיתולים תופיע לאו דווקא משימוש בחיתולים, אלא משימוש במגבונים או משחות עם חומרים משמרים בתוכן. עם תום תום שלי גיליתי כי שימוש במשחה טיפולית המיועדת להחתלה עשתה את העבודה הטובה ביותר. פשוט חשוב לשים לב שקונים משחה המיועדת לתינוקות בעלי עור רגיש ושלא תכיל חומרים משמרים. סבוקלם בייבי ובפנטן נחשבות עד היום בעיניי כמצילות חיים בתחום הזה.

עוד בעיה נפוצה שעלולה להתפתח בעור של תינוקך היא יובש בעור. עכשיו, פה מדובר על עניין מעט טריקי. מצד אחד אומרים לשמור על עורו של התינוק יבש ולשמור עליו מפני זיעה. אך מהצד השני הם רגישים מאוד ליובש, בעיקר בעת חילופי העונות. אני גיליתי כי שמיכה לתינוק עוזרת למנוע הזעת יתר אצל התינוק וששימוש בקרמים מבוססי PH להעשרת הלחות בעור עושים את העבודה הטובה ביותר.


לכל שאלה שיש לך על איך טקסטיל לתינוקות יכול לסייע לשמירה על עורו של תינוקך את מוזמנת ליצור איתנו קשר בכל הזדמנות. נשמח מאוד לעמוד לשירותך ולספר לך על המוצרים המופלאים שלנו שנוצרו כולן עם מחשבה על תינוקות ועל שמירה עליהם.

20 צפיות0 תגובות