איך ליהנות עם תום תום בחו"ל

הפילון הקטן והמשפחה הקטנה שלו נוסעים לחופשה. איך ליהנות מחופשה עם הילדים?

למזלנו הרב, תום תום ואנחנו זכינו לטוס די הרבה בשנים האחרונות. ההתחלה היתה קשה: לחופשה הראשונה שלנו עם תום תום תכננו המון אטרקציות, דברים שחשבנו שיהיו לו מהנים, נסיעות ארוכות כמו שעשינו פעם, כשהיינו רווקים הרפתקנים, מעברים בין מלונות מהממים ודירות מהממות עוד יותר, הזמנות למסעדות מומלצות, ועוד ועוד.


שכחנו שאנחנו נוסעים עם תינוק. ושכחנו שכמו שהיום-יום שלנו השתנה מאז שתום תום הצטרף אלינו, ככה גם החופשות שלנו השתנו.


אבל מאז החכמנו, ועכשיו הימים והשבועות שאנחנו מעבירים בחופשות המשפחתיות הם הימים המשמעותיים והמהנים ביותר שלנו בכל השנה. אנחנו ביחד, אנחנו נהנים, ואנחנו מתחשבים בכל בני ובנות המשפחה כשאנחנו מתכננים את הטיול.


אז איך ליהנות מחו"ל עם הילדים?

לפני הכל, להוריד הילוך. לא תספיקו לעשות שש ארצות בשמונה ימים, אז אין טעם לנסות.

דבר שני, לתכנן, לתכנן, לתכנן – אבל להיות ספונטניים. נכון שתכננתם היום לנסוע מאתיים קילומטר ולראות כלבי הים? חבל, כי דווקא היום תום תום קם עצבני, כועס ועצוב. לא בדיוק היום להכניס אותו לאוטו ולנהוג. היום תכננתם על פארק החבלים המסעיר? חבל, כי יש מבול בחוץ. מה עושים? מכינים טבלה מסודרת עם כל הדברים שאתם רוצים לראות, וממיינים אותם לפי המרחק ממקום הלינה שלכם, והאם הם מתאימים ליום גשום או לא (תום תום מאוד שמח שבאירופה יורד גשם גם בקיץ). ככה אתם יוצרים "מחסנית" של דברים שבא לכם לעשות, ויכולים להתאים את עצמכם לפי התנאים הספציפיים.


איך מתכננים? קוראים על היעד, שומעים המלצות, ובוחרים יעדים תואמי גיל – ותואמים לילדים ולמשפחה שלכם. ילדים פעילים יעופו על פארק חבלים ויהנו להתגלש שוב ושוב במגלשות המים המפחידות ביותר, אבל ילדים הססנים יחששו ויעדיפו פעילויות שקטות ורגועות יותר, אולי ג'ימבורי מגניב או מוזיאון מדע.

שתפו את הילדים. עכשיו, כשתום תום קצת יותר גדול, אנחנו מספרים לו על היעד שאליו אנחנו נוסעים, שואלים אותו מה מעניין אותו לראות שם ומקשיבים לו. לפעמים הוא מוצא דברים שאנחנו לא היינו חושבים עליהם.אתם לא צריכים לוותר על עצמכם. מצאו את הדברים שמעניינים אתכם, ומצאו דרך לשלב בהם את הילדים – ברוב המוזיאונים בעולם מציעים פעילויות מותאמות לילדים, ברוב המלונות השווים, בזמן שאתם תשתזפו ותלגמו קוקטיילים, הילדים יכולים להיות במועדון עם מפעיל שישמור עליהם. אם חקרתם והעמקתם לפני הנסיעה, תוכלו ליהנות מכל המידע הזה בזמן אמת.


בכל נסיעה אנחנו בוחרים "בסיס בית", לפעמים שניים, וממנו יוצאים לטיולים. ככה תום תום והאחים שלו לא צריכים להתמודד בכל לילה עם מקום לינה חדש ומבלבל. במיטה המארחת שלהם אנחנו שמים להם את הטטרות האהובות שלהם, את השמיכי היקר מפז ואם צריך – גם את הבובה שסחבנו מהארץ.


אנחנו נשארים בבית, גם בחו"ל: נכון, הנסיעה יקרה, גם מבחינת כסף וגם מבחינת זמן, אבל לפעמים הילדים רק רוצים לשחק בחצר של הבקתה, או לעשות אמבטיה, או לטייל לפרדס שליד המלון. אני זורמת איתם. לפעמים אנחנו, ההורים, מתפצלים. אחד הולך לחקור ולתייר, והשני נשאר בבקתה ומבלה עם הילדים. וכן, אם הילדים מוצאים ארגז חול אקראי בדרך שלנו לראות את מגדל אייפל, אני אתן להם לשחק בו עד שיימאס.


החופשה היא גם בשבילם, לא רק בשבילנו.


תיהנו, תחוו, תצלמו - אין כמו חופשה משפחתית ❤

46 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול