איך ליהנות מחופשות החגים כשצומח בתוכך אח קטן?

עוד לא התאוששנו מהחופש הגדול, והנה מגיע חופש כמעט גדול – החגים! בחוץ כבר נעים יותר להסתובב, אבל לאמא עדיין אין כוח כי בתוכה מתבשלת הפתעה, אח או אחות קטנים לתום תום.


חגים זה כיף, וחופש זה כיף, להשתולל עם פעוטה או ילד קטן כשאת בהיריון – זה אחד האתגרים הגדולים שבהם נתקלתי כאמא. איך ממשיכים להתרוצץ עם פעוט פעיל כשבקושי יש לך כוח לקום מהספה? למזלנו הרב, אנחנו חיים בארץ חובבת ילודה וחובבת אימהות (לפחות חלק מהזמן). ריכזתי כמה פעילויות מושלמות לילדים קטנים ועליזים ולאמהות שכבד להן לחיות:* מסיבת פיג'מות. לצורך הקסם הבא תזדקקי לחבר או חברה טובים, עם ילדים בגיל של תום תום. הזמיני אותם אליכם, הכיני להם פיג'מות ועוגיות, ותני להם לעשות מה שילדים עושים – לקפוץ על המיטות, לזלול עוגיות ולבנות מבצר משמיכות וכריות. את, בינתיים, יושבת במזגן. ואוכלת עוגיות.

טיפ קטן: שחררי. המצעים ישרדו את הכביסה ואת הרווחת שעתיים של הנאה.


* טיף וטף. המשחקייה בחולון היא המפורסמת ביותר בארץ, ולא סתם: היא גם הכי טובה. יש פה כללים קשוחים: הכניסה בהרשמה מראש, אך ורק עד גיל שלוש אפס אפס (כן, יבדקו אתכן בכניסה) ואך ורק בשעות הנקובות. אם תעמדו בכללים תגיעו למשחקייה ממוזגת ומקסימה, עם משחקים כיפיים לפעוטות שלכם, נשות צוות מקסימות שמסתובבות בין הילדים ומדריכות אותם (ואת ההורים) ומרבצים נוחים לאמהות היריוניות. הפינה האהובה עלינו בזמן היריון היא פינת הקריאה. הפעוטות יכולים לבחור ספרים כיפיים, ואת יכולה לרבוץ ולהקריא.

טיפ קטן: אין פה איפה לאכול, אז כדאי להביא ארוחה רלוונטית. יש שולחנות כיפיים לשבת עליהם.


* האקוואריום בירושלים. גם לכאן צריך להירשם מראש, מה שמגביל את העומס. אבל הדבר החשוב ביותר באקוואריום זה החניה הנוחה והמזגן המעולה. הילדים יכולים להתלהב מהכרישים ומהדגים הצבעוניים, מהחוויה התת-ימית הכיפית, ואת יכולה ליהנות מפינות הישיבה וכאמור, מהמזגן המעולה. כניסה לילדים עד גיל 3 חינם.

טיפ קטן: תביאי איתך מטבעות של שקל כדי לקנות אוכל לדגים. שעות של הנאה לפעוט, שעות של מנוחה בשבילך.


* מוזיאונים. במוזיאון, לא משנה איזה תבחרי, יש מזגן מעולה, נגישות נוחה לעגלות ואמנות. בחרי לך מוזיאון שמעניין אותך, ארזי את הפעוט ולכו לטייל לאט לאט בין היצירות.

טיפ קטן: במוזיאון תל אביב ממשיכה התערוכה היפה מהקיץ, טנגרם, שבה תוכלו לפרק ולהרכיב אמנות.


* ספריה. עוד מבנה תרבותי, ממוזג ודי ריק שתום תום ואני מנצלים עד תום במהלך הקיץ, בעיקר כשלי אין כוח פיזי לזוז לשום מקום. ברוב הספריות יש פינות חמודות לישיבה ולקריאה עם פעוטות, בחלקן יש ממש אזורים ייעודיים לקטנטנים (הספריות בראשון לציון מרהיבות!), ובחלקן יש פעילויות כיפיות לפעוטות (תחי בית אריאלה).

טיפ קטן: סביר שהפעוטות שלכם, כמו תום תום, ירצו שתקריאו להם ספרים שהם מכירים מהבית. תזרמו, העיקר שאתן יושבות ויש מזגן.


אז בעיקר ליהנות, ולחייך מלא. כי זה זמן איכות, וזה כיף וזה הכי חשוב בעולם ❤️️.

שנה טובה וחגים שמחים,

אמא של תום תום

284 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול