איך לבחור מתנה ליולדת?

עודכן: 25 ביולי 2020


לקראת עונת הלידות (יוני- ספטמבר), החלטתי לעזור לכם לבחור מתנה ליולדת על מנת למנוע הסתבכות שלכם, והתעסקות שלה עם החלפות מוצרים וכאלה. אחלק את זה לכמה נושאים כדי שיהיה לכולנו הכי נוח :)

לשאול אותה!

ולא סתם אני מתחילה מזה- פשוט לשאול אותה. זה נכון, היא נראית לכם הורמונלית ולא בפוקוס, והדבר האחרון שאתם רוצים זה להטריד אותה בשאלות כמו מה היא צריכה או מה חסר לה. המחשבה הראשונה שעולה לכם בראש היא: "מקסימום היא תחליף". עכשיו אני רוצה לשאול אתכם משהו, אמיתי. להפריע לה בהחזרות או החלפות מוצרים נראית לכם האופציה הטובה יותר מאשר "להטריד" אותה בשאלה, "מה היא צריכה?" - seriously?! תאמינו לי שהיא יודעת בדיוק מה היא צריכה. היא מתכננת את זה כבר 9 חודשים. יודעת מה היא תבקש מתנות ומה היא כבר קנתה לבד. הכל מתוכנן. יש לה רשימה.


במידה ואתה הבעל…

התפקיד שלך, על אף שזה נראה לך קצת מעורפל ולא ברור הוא להעריץ את כפות הרגליים של אשתך. לפנק בכל רגע נתון. להבין ולשאול כל הזמן האם היא צריכה משהו, האם יש דרך שאתה יכול להקל עליה. אני כמובן מדברת פה רק על היחס ליולדת, כי הרי ברור שהיחס, הדאגה והטיפול בילד הוא מובן מאליו גם מהכיוון של האבא :). אז נמשיך… במידה ואתה הבעל אני מניחה שכל אישה תרצה לקבל משהו אישי שיגרום לה להרגיש עדיין מושכת, ועדיין יפה בעיניך. משהו שהיא תשים (עדיף תענוד) על גופה ותדע שזה ממך. משהו אישי, מיוחד, המתאים לטעם של אשתך.

* גם אם פה הכיוון לא ברור ואתה לא סגור על מה לרכוש, אני עדיין ממליצה לשאול את האישה מה בדיוק היא היתה שמחה לקבל ממך.


דברים שתמיד כיף לקבל! גם אם זה ילד שני או שלישי

המשפט כמו "זה ילד שני אז כבר יש להם הכל" הוא נכון. כי הורים לילד ראשון באמת יקנו וידאגו לכל מה שהילד שלהם צריך. עם זאת, כשמדובר בילד שני או שלישי יש דברים שתמיד יהיה כיף לחדש עבורם ולקבל מתנה. להורים לעיתים יראה "מיותר" להוציא סכומים גדולים על עוד שמיכה או סדין כי כבר יש מהילד הראשון, אבל לרוב, הורים שיקבלו את זה מתנה לא יחליפו מתנה כזו - להיפך, ישמחו לחדש לילד הנוסף למשפחה. בקטגוריה של הדברים שתמיד כיף לקבל נכנסים מוצרים כגון: סדין למיטה, ריפודית לעגלה, שמיכת תינוק, נחשוש, חפץ מעבר, שק שינה לתינוק, סדינים לעגלה, צלון לעגלה, מגבת רחצה וכדומה. בנוסף למוצרים אלו, תמיד אפשר לרכוש גיפט קארד למותג שאתם יודעים שהאמא מתחברת אליו, ואז כבר היא תעשה את כל ההשלמות הנדרשות עבורה.

מתנה קלאסית ליולדת: חבילות הלידה

לא סתם מותגים מכינים מראש ערכות המתאימות כמתנה ליולדת. לרוב, ערכות אלו כוללות מוצרים שכל יולדת צריכה. וכמו שכתבתי קודם- גם אם יש לה את זה מילד קודם, זה משהו שמאוד כיף לחדש. חבילות הלידה לרוב מחולקות לפי נושאים. ישנם מותגים שעושים את ההפרדה בין בנים לבנות בצבעוניות, או בסוג החבילה (בגדים/ טקסטיל למיטה וכדומה). אנחנו בתום תום עושים את ההבחנה בין החבילות בהתאם למיקום שבו המוצרים מתאימים. ולכן יהיו חבילות המתאימות למיטה, חבילות לעריסה וחבילות לעגלה. הרעיון העומד מאחורי החלוקה הזו היא שכל אזור בו הילד/ה נמצאים צריך להיות ערוך ונעים עבורם. כך למשל, חבילה לעריסה תכלול נחשוש, שמיכה, סדינים, ואפילו בובה של תום תום להשלמת המעטפת :).


* ברוב המקרים, החבילות הקלאסיות שיצרו במיוחד עבורכם יהיו משתלמות יותר במחיר.

אורח החיים של היולדת

היכרות עם אורח החיים של היולדת חשוב לבחירת המתנה. כך למשל, אם אתם יודעים שהנקה זה משהו שמאוד חשוב לאמא, סינר הנקה זו מתנה מושלמת! גם אם יש לה אחד, תמיד כיף לקבל אחד נוסף. כמו כן, במידה וזו אמא שאוהבת ייחודיות ומותגי פרימיום מיוחדים - פחות הייתי ממליצה על שילב/ מוצצים/ מיננה. זה נכון- תמיד יהיה לה מה למצוא שם במקום מה שקניתם לה, אבל הי! זה מחזיר אותי להתחלה- אנחנו לא רוצים להטריח אותה בהחלפות והחזרות של מתנות.

תנסו להבין, אם אתם עדיין לא יודעים, מה הגוונים שהיולדת אוהבת, מה הכי מתאים לה לקנות… האם היא בקטע של 100% כותנה אורגנית, או שהיא מעדיפה את בדי הטטרה וכדומה.

אל תקנו מתנה כדי לצאת מדי חובה. תקנו מתנה שאתם הייתם שמחים לקבל, ושאתם מרגישים הכי מפנקים ולארג'ים כשאתם נותנים אותה. כמו שתום תום אומר: "אני הייתי שמח לקנות אותי לעצמי או לקבל אותי במתנה"198 צפיות0 תגובות